Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /libraries/joomla/session/session.php on line 370

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:1) in /libraries/joomla/session/session.php on line 370
Dlaczego warto studiować?
Get Adobe Flash player
Rekrutacja Studia I stopnia Dlaczego warto studiować zdrowie publiczne?

Dlaczego warto studiować?

Dlaczego warto studiować ZDROWIE PUBLICZNE?

Postępujący rozwój cywilizacji, niebezpieczeństwo w związku z pojawianiem się nowych nieznanych dotąd chorób, wzrastającą liczbą osób w wieku starszym wymagających profesjonalnej opieki, wszechobecny stres, pośpiech czy przepracowanie powoduje, że coraz większą rolę zaczyna odgrywać w naszym społeczeństwie troska o zdrowie.
Rynek pracy poszukuje osób posiadających odpowiednie wykształcenie paramedyczne, profesjonalnie przygotowanych do rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania zagrożeń współczesnej cywilizacji.
Kraje rozwinięte i rozwijające się przywiązują szczególną wagę do kształcenia w zakresie zdrowia publicznego. Od wielu lat w USA i krajach europejskich kształci się specjalistów w tym zakresie.
Trzyletnie studia wyższe ( licencjackie) na kierunku ZDROWIE PUBLICZNE przygotowują absolwenta do pracy w szeroko rozumianej ochronie zdrowia, promowania zdrowego stylu życia, ubezpieczeniach, ubezpieczeniach zdrowotnych i zarządzaniem ryzykiem, epidemiologii i polityki zdrowotnej Polski i krajów Unii Europejskiej.
ZDROWIE PUBLICZNE to nowy kierunek, którego program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu medycyny, nauk społecznych, ekonomicznych i zarządzania.
Ścieżka zawodowa absolwenta kierunku ZDROWIE PUBLICZNE uzależniona będzie od rodzaju wybranej specjalności.

Już teraz możemy zaproponować niektóre specjalności:

Epidemiologia i biostatystyka
Absolwent będzie miał wszechstronne przygotowanie do oceny warunków pracy i nauki z uwzględnieniem problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy, wypadków, urazów, możliwości kontroli i ochrony środowiska człowieka, identyfikacji czynników mających wpływ na zdrowie (zanieczyszczenia chemiczne, czynniki fizyczne i psychospołeczne),powstawanie chorób, a także indywidualne i zbiorowe zachowania jednostki oraz ich wpływ na umacnianie lub utratę zdrowia. Absolwenci tej specjalności znajdą zatrudnienie we wszystkich placówkach ochrony zdrowia i sektorze gospodarki w zakresie bezpieczeństwa.

Ubezpieczenia zdrowotne i zarządzanie ryzykiem
Absolwent świadczący ubezpieczenia zdrowotne, to menadżer zarządzający wartościami uniwersalnymi, myślący kreatywnie i skutecznie osiąga wyznaczony cel biznesowy. Zdobędzie taką wiedzę, która umożliwi mu zarządzanie finansami, opracowywanie i wdrażanie produktów ubezpieczeniowych w segmencie ochrony zdrowia. W ramach tej specjalności kształci się kadrę kierowniczą operacyjną i wykonawczą w oparciu o najwyższe standardy, odporną na stres. Absolwent skutecznie w dokona wyceny ryzyka a znając psychologiczne zasady ewolucji postaw konsumenckich osiągnie sukces w segmencie usług.

Promocja zdrowia, rekreacja, hipoterapia i odnowa biologiczna
Absolwent to specjalista w przedmiocie świadczenia usług rekreacyjnych i odnowy biologicznej, zarządzający wartościami uniwersalnymi, potrafiący skutecznie osiągać wyznaczone cele biznesowe. Promować zdrowie i odnowę biologiczną, wdrażać nowoczesne produkty w segmencie ochrony zdrowia. Potrafi skutecznie zarządzać poczuciem dobrostanu, dokonać wyboru i wyceny konkretnych świadczeń. Będzie cenionym pracownikiem posiadającym solidne wykształcenie i przygotowanie praktyczne.

Ochrona zdrowia starszych i niepełnosprawnych
W związku z wydłużającym się okresem życia wzrasta liczba osób w wieku starszym, niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie. W związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na specjalistyczną opiekę, rehabilitację. Każde państwo Unii Europejskiej organizuje i finansuje opiekę nad ludźmi starszymi, przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi, stąd rodzi się potrzeba wprowadzenia takiej specjalności. Absolwent tej specjalności uzyska wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz przygotowanie do udzielania pomocy w ramach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej. Specjalista w tym zakresie przyczyni się do poprawy jakości życia, umożliwi poprawę standardu życia a także w większości przypadków pozostawanie potrzebujących we własnym środowisku. Tak wyszkolona kadra będzie mogła wykonywać świadczenia w ramach opieki domowej.

Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia
Specjalność ta jest reakcją na zmiany rynku usług zdrowotnych, tworzenie nowych jednostek ochrony zdrowia, kontraktowania usług, silnego sektora prywatnego. Absolwent tej specjalności będzie posiadał praktyczne umiejętności w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia realizowanej przez środowiska samorządowe, społeczne i prywatne. Absolwent będzie przygotowany do promowania zdrowia, edukacji prozdrowotnej, nadzoru epidemiologicznego oraz organizowania i administrowania w zakresie opieki zdrowotnej i pomocy społecznej. Specjalność ta daje możliwość poznania medycyny w zarysie, podstawowych problemów zdrowotnych, systemów opieki, podstaw nauk społecznych, prawa, ekonomii i zarządzania, wykorzystania systemów informatycznych.

galeria_link

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Najczęściej czytane

dot. zaliczenia przedmiotu System polityczny RP w ramach treści programowych w roku akademickim 2015/2016

(dot. studentów przyjętych po innym kierunku niż Politologia)   Informujemy, iż w dniu 29 maja 2016...
Odsłon : 1324286
e devlet e devlet digiturk uyelik lig tv abonelik digiturk bayilik digiturk paketleri bilinmeyen numaralar
e ticaret paketleri fragman dorn terapi bagcilar laptop servisi fatih gelinlik sohbet sohbet
sohbet hatti sohbet numaralari sohbet numaralari indirimli elektrik ucuz elektrik indirimli elektrik e devlet turkcell bilinmeyen numaralar avea bilinmeyen numaralar avea bilinmeyen numaralar avea bilinmeyen numaralar bilinmeyen numaralar
# Zadaj pytanie on-line