Get Adobe Flash player
Studia licencjackie Dlaczego warto studiować w WSSMiKS

Dlaczego warto studiować w WSSMiKS w Chełmie??

Politologia jest umieszczona w obszarze nauk społecznych. Powiązana jest zarówno  z innymi kierunkami z zakresu nauk społecznych oraz z obszarem nauk humanistycznych, a także w niektórych sferach z innymi obszarami wiedzy.

W sferze nauk społecznych politologia jest ściśle powiązana z naukami prawnymi, ekonomią, socjologią, stosunkami międzynarodowymi oraz europeistyką. Zjawiska   i procesy, które są przedmiotem zainteresowania politologii mają swoje miejsce  w powyższych kierunkach obszaru nauk społecznych. Wymiar dydaktyczny i badawczy politologia związany jest mocno z takimi naukami humanistycznymi jak filozofia i historia.

Z analizowaniem zjawisk i procesów politycznych związane jest uporządkowanie wiedzy, próba stworzenia odpowiedzi na pytania dotyczące związków przyczynowo-skutkowych między poszczególnymi zjawiskami, a także budowanie teorii oraz prognozowanie kształtowanie przyszłości.

Politologia zainteresowana jest również badaniem historycznego kontekstu uwarunkowań zjawisk i procesów politycznych. Filozofia przydatna jest zwłaszcza w kontekście filozofii polityki, etyki, antropologii kulturowej oraz myśli politycznej.

Powinieneś dołączyć do nas gdyż:

  • Kształcimy nowoczesnych politologów, którzy z łatwością potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie.
  • Atrakcyjnie nauczamy - co rok unowocześniamy i uaktualniamy programy studiów.
  • Nasza kadra to wybitni specjaliści związani z WSSMiKS niemal od początku jej istnienia.
  • Posiadamy akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która potwierdza wysoką jakość kształcenia studentów.
  • Proponujemy wiele specjalizacji, spośród których wybierzesz tę najbardziej zgodną z Twoimi zainteresowaniami.. Jako absolwent WSSMiKS z łatwością znajdziesz pracę w ciekawym zawodzie!
  • Możliwość studiowania ze studentami z Polski, Ukrainy, Kazachstanu i Uzbekistanu!

Cel studiów !
  • Przekazanie wiedzy z zakresu politologii, gdzie podstawę stanowi ogólna wiedza ze sfery nauk społecznych oraz ukształtowanie krytycznej świadomości podstaw teoretycznych analizowanych procesów społecznych, politycznych, ekonomicznych na tle historycznym oraz umiejętności ich pogłębionego opisu.
  • Przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy i rozwijania kariery w sferze publicznej w strukturach partyjnych, organizacjach społecznych, administracji publicznej rządowej i samorządowej, środkach masowego przekazu, w jednostkach odpowiedzialnych za komunikacje społeczną, na stanowiskach w administracji Unii Europejskich i polskich instytucjach współpracującymi  z unijnymi odpowiednikami, w służbach granicznych i celnych.
  • Kształtowanie kreatywności, profesjonalnego podejścia, zaangażowania, poczucia odpowiedzialności w środowisku pracy, w otoczeniu oraz ukształtowania wrażliwości etycznej absolwenta
  • Uświadomienie potrzeby uczenia się przez całe życie, rozwoju osobowego oraz rozwinięcia umiejętności zdobywania wiedzy i uczenia się.

 

galeria_link

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Najczęściej czytane

Upływa termin składania wniosków stypendialnych

Studencie!Termin składania wniosków stypendialnych upływa 31 października br.Skorzystaj ze stypendium...

Plany zajęć

Harmonogramy zajęć na kierunku Politologia Terminy zjazdów Terminy zjazdów dla studentów studiów...
Odsłon : 1931740
#