Get Adobe Flash player
Studia licencjackie Dlaczego warto studiować w WSSMiKS

Dlaczego warto studiować w WSSMiKS w Chełmie??

Politologia jest umieszczona w obszarze nauk społecznych. Powiązana jest zarówno  z innymi kierunkami z zakresu nauk społecznych oraz z obszarem nauk humanistycznych, a także w niektórych sferach z innymi obszarami wiedzy.

W sferze nauk społecznych politologia jest ściśle powiązana z naukami prawnymi, ekonomią, socjologią, stosunkami międzynarodowymi oraz europeistyką. Zjawiska   i procesy, które są przedmiotem zainteresowania politologii mają swoje miejsce  w powyższych kierunkach obszaru nauk społecznych. Wymiar dydaktyczny i badawczy politologia związany jest mocno z takimi naukami humanistycznymi jak filozofia i historia.

Z analizowaniem zjawisk i procesów politycznych związane jest uporządkowanie wiedzy, próba stworzenia odpowiedzi na pytania dotyczące związków przyczynowo-skutkowych między poszczególnymi zjawiskami, a także budowanie teorii oraz prognozowanie kształtowanie przyszłości.

Politologia zainteresowana jest również badaniem historycznego kontekstu uwarunkowań zjawisk i procesów politycznych. Filozofia przydatna jest zwłaszcza w kontekście filozofii polityki, etyki, antropologii kulturowej oraz myśli politycznej.

Powinieneś dołączyć do nas gdyż:

  • Kształcimy nowoczesnych politologów, którzy z łatwością potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie.
  • Atrakcyjnie nauczamy - co rok unowocześniamy i uaktualniamy programy studiów.
  • Nasza kadra to wybitni specjaliści związani z WSSMiKS niemal od początku jej istnienia.
  • Posiadamy akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która potwierdza wysoką jakość kształcenia studentów.
  • Proponujemy wiele specjalizacji, spośród których wybierzesz tę najbardziej zgodną z Twoimi zainteresowaniami.. Jako absolwent WSSMiKS z łatwością znajdziesz pracę w ciekawym zawodzie!
  • Możliwość studiowania ze studentami z Polski, Ukrainy, Kazachstanu i Uzbekistanu!

Cel studiów !
  • Przekazanie wiedzy z zakresu politologii, gdzie podstawę stanowi ogólna wiedza ze sfery nauk społecznych oraz ukształtowanie krytycznej świadomości podstaw teoretycznych analizowanych procesów społecznych, politycznych, ekonomicznych na tle historycznym oraz umiejętności ich pogłębionego opisu.
  • Przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy i rozwijania kariery w sferze publicznej w strukturach partyjnych, organizacjach społecznych, administracji publicznej rządowej i samorządowej, środkach masowego przekazu, w jednostkach odpowiedzialnych za komunikacje społeczną, na stanowiskach w administracji Unii Europejskich i polskich instytucjach współpracującymi  z unijnymi odpowiednikami, w służbach granicznych i celnych.
  • Kształtowanie kreatywności, profesjonalnego podejścia, zaangażowania, poczucia odpowiedzialności w środowisku pracy, w otoczeniu oraz ukształtowania wrażliwości etycznej absolwenta
  • Uświadomienie potrzeby uczenia się przez całe życie, rozwoju osobowego oraz rozwinięcia umiejętności zdobywania wiedzy i uczenia się.

 

galeria_link

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Najczęściej czytane

Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 1 czerwca 2018 r. uczelnia będzie nieczynna.

dot. zaliczenia przedmiotu Nauka o polityce w ramach treści programowych w roku akademickim 2017/2018

Studenci I roku studiów niestacjonarnych II stopnia na kierunku Politologia, którzy mają wyznaczone treści...
Odsłon : 2029893
#