Get Adobe Flash player
NOWY KIERUNEK STUDIÓW I stopnia BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE !!! ******NOWE SPECJALNOŚCI na kierunku PEDAGOGIKA !!! Uwaga! Rekrutacja na studia I i II stopnia trwa do 15 października 2017 r.

 

Prof. Grzegorz Kołodko w WSSMiKS w Chełmie!

26 maja w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie gościł Prof. Grzegorz Kołodko. Grzegorz Kołodko to polski polityk, profesor zwyczajny, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, wicepremier i minister finansów w latach 1994-1997, 2002-2003, autor książek i artykułów z dziedziny ekonomii, ekspert i konsultant międzynarodowych organizacji. Profesor wygłosił wykład na temat „NEOLIBERALIZM – KRYZYS – NOWY PRAGMATYZM”. Spotkanie było skierowane do całej społeczności lokalnej.

 

Uczelnia

Szanowni Państwo

Powołanie WSSMiKS zostało poprzedzone wnikliwą analizą potrzeb lokalnych i regionalnych. We wschodnim regionie Polski studia politologiczne prowadzi tylko Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i trzy szkoły niepaństwowe w Lublinie. Od Suwałk, Olsztyna i Warszawy po Rzeszów żadna ze szkół wyższych po prawej stronie Wisły nie prowadzi studiów politologicznych, cieszących się w ostatnim okresie dużym zainteresowaniem młodzieży i osób pracujących.

Uznaliśmy, że występujący od początku transformacji ustrojowej duży wskaźnik bezrobocia we wschodnim regionie może być zmniejszony dzięki naszej ofercie edukacyjnej dla absolwentów szkół średnich przygotowujących się do uzyskania atrakcyjnego zawodu i osób już pracujących. Nowa Uczelnia już dała zatrudnienie kilkunastu osobom (lektorzy języków obcych, nauczyciele przedmiotów specjalizacyjnych, pracownicy obsługi i administracji), a w roku 2007 wypromowała pierwszych ponad stu absolwentów studiów licencjackich.

Drugą przesłanką naszych działań jest powstrzymanie niebezpiecznych procesów migracyjnych, powodujących wyludnianie się tzw. „ściany wschodniej”, które dotykają sam Chełm i cały region. Funkcjonowanie WSSMiKS przyczynia się do niwelowania niekorzystnych różnic w rozwoju infrastruktury edukacyjnej powiatów dawnego województwa chełmskiego i sąsiednich obszarów na tle kraju oraz podniesienia rangi miasta Chełma jako jednego z ważniejszych ośrodków na wschodnim pograniczu Unii Europejskiej. Rozwój uczelni, poza funkcja edukacyjną, czyni z niej ważny ośrodek wspierający rozwój społeczeństwa obywatelskiego, zaangażowania w życie publiczne, promujący lokalne inicjatywy.

 

Dziekanat Online

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Zadaj pytanie on-line
(w prawym dolnym rogu :-))

Numer GG: 34055180

 

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka Lubelskiej Biblioteki Wirtualnej:

PEDAGOGIKA!!!!

Uzyskaliśmy uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku PEDAGOGIKA

Dołącz do naszych znajomych na:

WSSMiKS na VKWSSMiKS na TwitterWSSMiKS na FacebookWSSMiKS na g+WSSMiKS na NK


Kontakt

Wyższa Szkoła
Stosunków Międzynarodowych
i Komunikacji Społecznej
w Chełmie

ul. Hrubieszowska 102

22-100 Chełm

tel. (0-82) 560 40 50

fax:(0-82) 560 31 11
e-mail: poczta@wssm.pl

Znajdź nas na mapie

wssm
parlamenty_europy_wieden

 

wegry

galeria_link

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Najczęściej czytane

Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 1 czerwca 2018 r. uczelnia będzie nieczynna.

dot. zaliczenia przedmiotu Nauka o polityce w ramach treści programowych w roku akademickim 2017/2018

Studenci I roku studiów niestacjonarnych II stopnia na kierunku Politologia, którzy mają wyznaczone treści...
Odsłon : 2028307
#