Get Adobe Flash player
Badania naukowe Konferencje

Konferencje naukowe w WSSMiKS w Chełmie

Konferencja naukowa 24-25 maja 2017 r. "Narody, mniejszości narodowe, religijne, grupy etniczne i ich miejsce we współczesnych państwach"

Szanowni Państwo,

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie

we współpracy z

Chełmską Biblioteką Publiczną

Starostwem Powiatowym w Hrubieszowie

serdecznie zaprasza

do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej:
"Narody, mniejszości narodowe, religijne, grupy etniczne i ich miejsce
we współczesnych państwach",
która odbędzie  się w dn. 24-25 maja 2017 r. w Chełmskiej Bibliotece
Publicznej w Chełmie (ul. Partyzantów 40).


Chcielibyśmy zaprosić Państwa do dyskusji i debaty na temat problematyki narodowościowej, roli miejsca mniejszości narodowych, religijnych i grup etnicznych, jaką odgrywające współczesnych państwach, przede wszystkim pod kątem ich wpływu na oblicze społeczne, gospodarcze, polityczne, kulturowe, czy religijne tych państw. Warto przyjrzeć się procesom, które mają obecnie miejsce z jednej strony związanym z napływem migrantów, zwłaszcza do krajów bogatych, a z drugiej pod kątem zmian, jakie w tych państwach zachodzą pod wpływem tych procesów.


Szczegóły w załączonych plikach:
Zaproszenie
Formularz zgłoszenia na konferencję naukową
 

Konferencja ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ / PLACÓWKĄ W PROCESIE ZMIAN W OŚWIACIE

 

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie
serdecznie zaprasza do udziału w konferencji na temat:

 

ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ / PLACÓWKĄ W PROCESIE ZMIAN W OŚWIACIE

17 marca 2017 r., godzina 10.00

Cel konferencji: Wyposażenie kadry kierowniczej w narzędzia skutecznego zarządzania zasobami ludzkimi w procesie zmiany.

Termin zgłoszenia: do 3 marca 2017 r. Formularz zgłoszeniowy proszę kierować na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą tradycyjną na adres uczelni.

 

Opłata konferencyjna: 150 zł (wpłat prosimy dokonać do 8 marca 2017 r.)

 

Więcej…

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Moskwie z udziałem WSSMiKS w Chełmie – 23-26 listopada 2016 r.

 

Konferencja w Moskwie była ukoronowaniem badań w ramach Program Erasmus /Jean-Monnet-Project, nazwa projektu badawczego: «Transformation of Party and Political Landscape in EU Countries during Post Crisis Period» [565531-EPP-1-2015-1-RU- EPPJMO-PROJECT] w którym uczestniczyli przedstawiciele środowisk naukowych Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bułgarii i Polski. Wybór Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie jako partnera międzynarodowego uznać należy za istotne wyróżnienie, zwłaszcza jeśli się uwzględni, że koordynatorem po stronie rosyjskiej był prestiżowy Instytut Europy Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie.

Więcej…

 

„Problemy migracyjne współczesnego świata – wyzwania europejskie” 20-21 października 2016 r.W Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa zorganizowana przez WSSMiKS w Chełmie. Pierwszego dnia obrad, podczas dwóch sesji, dyskutowano o problemach migracyjnych w Europie oraz innych częściach świata. Wśród prelegentów z ośrodków akademickich z Siedlec, Lublina, Kielc, Kutna i Chełma byli badacze z Uniwersytetu NARHOZ w Ałma-Acie (Kazachstan).

Problematyka wystąpień dotyczyła różnych aspektów migracji, w szczególności prawa, komunikacji, bezpieczeństwa i rynku pracy na podstawie przykładów z Republiki Federalnej Niemiec, Danii, Szwajcarii, Kazachstanu i Polski. Drugi dzień obrad poświęcony był przedmiotowej problematyce na spotkaniu uczestników konferencji z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz podległych placówkach, np. Placówce Straży Granicznej w Dorohusku. Omawiano tam zagadnienia związane z działalnością Straży Granicznej na zewnętrznej granicy UE w kontekście problematyki migracyjnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konferencji.   

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji

 

Konferencja "Transformacja krajobrazu polityczno-partyjnego w krajach Unii Europejskiej w okresie pokryzysowym" - Lublin 05.09.2016 r.

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie jest partnerem w realizacji projektu badawczego Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus /Jean-Monnet-Project «Transformation of Party and Political Landscape in EU Countries during Post Crisis Period» [565531-EPP-1-2015-1-RU- EPPJMO-PROJECT].

Organizacją wiodącą jest Instytut Europy Rosyjskiej Akademii Nauk, natomiast partnerami w realizacji projektu badawczego są uczelnie i placówki naukowo-badawcze z Polski (WSSMiKS), Wielkiej Brytanii London Metropolitan University), Niemiec (Uniwersitaet Passau) i Bułgarii (Fundacja Słowianie).

Dotychczas odbyły się konferencje w Passau (Niemcy), w Londynie oraz w Warnie (Bułgaria).

Języki konferencji: język obowiązujący w kraju partnera, z tłumaczeniem na angielski i rosyjski.

Lubelska konferencja była czwartą z kolei. Badacze z Polski, Rosji, Bułgarii i Anglii dyskutowali o zmianach na scenie politycznej w poszczególnych krajach na przełomie minionych lat.

 
Więcej artykułów…

galeria_link

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

Najczęściej czytane

Upływa termin składania wniosków stypendialnych

Studencie!Termin składania wniosków stypendialnych upływa 31 października br.Skorzystaj ze stypendium...

Plany zajęć

Harmonogramy zajęć na kierunku Politologia Terminy zjazdów Terminy zjazdów dla studentów studiów...
Odsłon : 1931787
#