Get Adobe Flash player
Badania naukowe Konferencje

Konferencje naukowe w WSSMiKS w Chełmie

Konferencja naukowa 24-25 maja 2017 r. "Narody, mniejszości narodowe, religijne, grupy etniczne i ich miejsce we współczesnych państwach"

Szanowni Państwo,

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie

we współpracy z

Chełmską Biblioteką Publiczną

Starostwem Powiatowym w Hrubieszowie

serdecznie zaprasza

do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej:
"Narody, mniejszości narodowe, religijne, grupy etniczne i ich miejsce
we współczesnych państwach",
która odbędzie  się w dn. 24-25 maja 2017 r. w Chełmskiej Bibliotece
Publicznej w Chełmie (ul. Partyzantów 40).


Chcielibyśmy zaprosić Państwa do dyskusji i debaty na temat problematyki narodowościowej, roli miejsca mniejszości narodowych, religijnych i grup etnicznych, jaką odgrywające współczesnych państwach, przede wszystkim pod kątem ich wpływu na oblicze społeczne, gospodarcze, polityczne, kulturowe, czy religijne tych państw. Warto przyjrzeć się procesom, które mają obecnie miejsce z jednej strony związanym z napływem migrantów, zwłaszcza do krajów bogatych, a z drugiej pod kątem zmian, jakie w tych państwach zachodzą pod wpływem tych procesów.


Szczegóły w załączonych plikach:
Zaproszenie
Formularz zgłoszenia na konferencję naukową
 

Konferencja ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ / PLACÓWKĄ W PROCESIE ZMIAN W OŚWIACIE

 

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie
serdecznie zaprasza do udziału w konferencji na temat:

 

ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ / PLACÓWKĄ W PROCESIE ZMIAN W OŚWIACIE

17 marca 2017 r., godzina 10.00

Cel konferencji: Wyposażenie kadry kierowniczej w narzędzia skutecznego zarządzania zasobami ludzkimi w procesie zmiany.

Termin zgłoszenia: do 3 marca 2017 r. Formularz zgłoszeniowy proszę kierować na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą tradycyjną na adres uczelni.

 

Opłata konferencyjna: 150 zł (wpłat prosimy dokonać do 8 marca 2017 r.)

 

Więcej…

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Moskwie z udziałem WSSMiKS w Chełmie – 23-26 listopada 2016 r.

 

Konferencja w Moskwie była ukoronowaniem badań w ramach Program Erasmus /Jean-Monnet-Project, nazwa projektu badawczego: «Transformation of Party and Political Landscape in EU Countries during Post Crisis Period» [565531-EPP-1-2015-1-RU- EPPJMO-PROJECT] w którym uczestniczyli przedstawiciele środowisk naukowych Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bułgarii i Polski. Wybór Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie jako partnera międzynarodowego uznać należy za istotne wyróżnienie, zwłaszcza jeśli się uwzględni, że koordynatorem po stronie rosyjskiej był prestiżowy Instytut Europy Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie.

Więcej…

 

„Problemy migracyjne współczesnego świata – wyzwania europejskie” 20-21 października 2016 r.W Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa zorganizowana przez WSSMiKS w Chełmie. Pierwszego dnia obrad, podczas dwóch sesji, dyskutowano o problemach migracyjnych w Europie oraz innych częściach świata. Wśród prelegentów z ośrodków akademickich z Siedlec, Lublina, Kielc, Kutna i Chełma byli badacze z Uniwersytetu NARHOZ w Ałma-Acie (Kazachstan).

Problematyka wystąpień dotyczyła różnych aspektów migracji, w szczególności prawa, komunikacji, bezpieczeństwa i rynku pracy na podstawie przykładów z Republiki Federalnej Niemiec, Danii, Szwajcarii, Kazachstanu i Polski. Drugi dzień obrad poświęcony był przedmiotowej problematyce na spotkaniu uczestników konferencji z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz podległych placówkach, np. Placówce Straży Granicznej w Dorohusku. Omawiano tam zagadnienia związane z działalnością Straży Granicznej na zewnętrznej granicy UE w kontekście problematyki migracyjnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konferencji.   

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji

 

Konferencja "Transformacja krajobrazu polityczno-partyjnego w krajach Unii Europejskiej w okresie pokryzysowym" - Lublin 05.09.2016 r.

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie jest partnerem w realizacji projektu badawczego Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus /Jean-Monnet-Project «Transformation of Party and Political Landscape in EU Countries during Post Crisis Period» [565531-EPP-1-2015-1-RU- EPPJMO-PROJECT].

Organizacją wiodącą jest Instytut Europy Rosyjskiej Akademii Nauk, natomiast partnerami w realizacji projektu badawczego są uczelnie i placówki naukowo-badawcze z Polski (WSSMiKS), Wielkiej Brytanii London Metropolitan University), Niemiec (Uniwersitaet Passau) i Bułgarii (Fundacja Słowianie).

Dotychczas odbyły się konferencje w Passau (Niemcy), w Londynie oraz w Warnie (Bułgaria).

Języki konferencji: język obowiązujący w kraju partnera, z tłumaczeniem na angielski i rosyjski.

Lubelska konferencja była czwartą z kolei. Badacze z Polski, Rosji, Bułgarii i Anglii dyskutowali o zmianach na scenie politycznej w poszczególnych krajach na przełomie minionych lat.

 
Więcej artykułów…

galeria_link

Naszą witrynę przegląda teraz 143 gości 

Najczęściej czytane

Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 1 czerwca 2018 r. uczelnia będzie nieczynna.

dot. zaliczenia przedmiotu Nauka o polityce w ramach treści programowych w roku akademickim 2017/2018

Studenci I roku studiów niestacjonarnych II stopnia na kierunku Politologia, którzy mają wyznaczone treści...
Odsłon : 2030048
#