Get Adobe Flash player
NOWY KIERUNEK STUDIÓW I stopnia BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE !!! ******NOWE SPECJALNOŚCI na kierunku PEDAGOGIKA !!! Uwaga! Rekrutacja na studia I i II stopnia trwa do 15 października 2017 r.

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Moskwie z udziałem WSSMiKS w Chełmie – 23-26 listopada 2016 r.

 

Konferencja w Moskwie była ukoronowaniem badań w ramach Program Erasmus /Jean-Monnet-Project, nazwa projektu badawczego: «Transformation of Party and Political Landscape in EU Countries during Post Crisis Period» [565531-EPP-1-2015-1-RU- EPPJMO-PROJECT] w którym uczestniczyli przedstawiciele środowisk naukowych Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bułgarii i Polski. Wybór Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie jako partnera międzynarodowego uznać należy za istotne wyróżnienie, zwłaszcza jeśli się uwzględni, że koordynatorem po stronie rosyjskiej był prestiżowy Instytut Europy Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie.

Więcej…

 

Samoobrona kobiet

Minister Obrony Narodowej zaprasza na cykl szkoleń z kobietami - ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej w zakresie walki wręcz - samoobrony.

Szczegóły dotyczące organizacji i możliwości uczestnictwa w szkoleniu na stronie internetowej Ministra Obrony Narodowej: www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/

oraz na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chełmie.

 

Życie przemija, lecz pamięć pozostaje

 

„Problemy migracyjne współczesnego świata – wyzwania europejskie” 20-21 października 2016 r.W Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa zorganizowana przez WSSMiKS w Chełmie. Pierwszego dnia obrad, podczas dwóch sesji, dyskutowano o problemach migracyjnych w Europie oraz innych częściach świata. Wśród prelegentów z ośrodków akademickich z Siedlec, Lublina, Kielc, Kutna i Chełma byli badacze z Uniwersytetu NARHOZ w Ałma-Acie (Kazachstan).

Problematyka wystąpień dotyczyła różnych aspektów migracji, w szczególności prawa, komunikacji, bezpieczeństwa i rynku pracy na podstawie przykładów z Republiki Federalnej Niemiec, Danii, Szwajcarii, Kazachstanu i Polski. Drugi dzień obrad poświęcony był przedmiotowej problematyce na spotkaniu uczestników konferencji z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz podległych placówkach, np. Placówce Straży Granicznej w Dorohusku. Omawiano tam zagadnienia związane z działalnością Straży Granicznej na zewnętrznej granicy UE w kontekście problematyki migracyjnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konferencji.   

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji

 

Dziekanat Online

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Zadaj pytanie on-line
(w prawym dolnym rogu :-))

Numer GG: 34055180

 

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka Lubelskiej Biblioteki Wirtualnej:

PEDAGOGIKA!!!!

Uzyskaliśmy uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku PEDAGOGIKA

Dołącz do naszych znajomych na:

WSSMiKS na VKWSSMiKS na TwitterWSSMiKS na FacebookWSSMiKS na g+WSSMiKS na NK


Kontakt

Wyższa Szkoła
Stosunków Międzynarodowych
i Komunikacji Społecznej
w Chełmie

ul. Hrubieszowska 102

22-100 Chełm

tel. (0-82) 560 40 50

fax:(0-82) 560 31 11
e-mail: poczta@wssm.pl

Znajdź nas na mapie

wssm
parlamenty_europy_wieden

 

wegry

galeria_link

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 

Najczęściej czytane

Upływa termin składania wniosków stypendialnych

Studencie!Termin składania wniosków stypendialnych upływa 31 października br.Skorzystaj ze stypendium...

Plany zajęć

Harmonogramy zajęć na kierunku Politologia Terminy zjazdów Terminy zjazdów dla studentów studiów...
Odsłon : 1931799
#